آخرین مقالات

19.شانزده اشتباه فاحش در اسکی

Rate this item
(0 votes)

لیندا مارش

12 خرداد 1395

 

 about us 2

 

     لیندا مارش مسئولیت اداره ی هر روزه ی پارکینگ کوپ هال را به عهده دارد. این پارکینگ یکی از قدیمی ترین پارکینگ های گَت ویک در خارج از فرودگاه می باشد که خدمات ویژه ی valet دارد (valet parking: خدمات ویژه ای برای پارک کردن در بعضی از رستوران ها و هتل ها که در آن شما ماشین را در قسمت ورودی رها می کنید و پارک ماشین را به فردی که مسئول انجام این کار است، واگذار می کنید). این پارکینگ خدمات 24 ساعته ی خود را که در ابتدا توسط چند نفر افراد خانواده با یک مینی بوس شروع شده بود، در حال حاضر با کادری حدودا 50 نفری و تعداد بسیار زیادی ماشین کار خود را ادامه می دهند.

     او می گوید: " در زمستان خیلی از مشتریان ما اسکی بازان و اسنوبردسواران هستند و در بازگشت خود برای ما ماجراهایی را که در پیست برای آنها پیش آمده است، بازگو می کنند. هر از چند گاهی آنها از رفتار شرم آور ورزشکاران دیگر صحبت می کنند."

     مراقب باشید! نگذارید رفتار شما باعث شود که هر کسی در پیست شما را لعنت کند. اگر می خواهید در کمال آرامش با اسکی بازان دیگر ورزش کنید، باید قوانین ساده ای را رعایت کنید. در اینجا به بعضی از رفتارهای اشتباه اشاره شده است.

• پیچیدن جلوی اسکی بازان دیگر و برخورد با آنها

 

 اشتباهات در اسکی

 

     تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که موقع رانندگی به یک تقاطع برسید ولی بدون توقف و نگاه کردن به راه خود ادامه دهید؟ بنابراین چرا در پیست اسکی این طور نیست؟ در حالی که یک اسکی باز در حد متوسط ممکن است سرعتی معادل 100 کیلومتر در ساعت داشته باشد. همیشه به اسکی بازی که پایین تر از شما است، راه بدهید و اگر قرار است که از عرض پیست بگذرید، یا از کنار وارد مسیر پیست شوید، مراقب باشید که به کسی برخورد نکنید. در تغییر جهت نیز به همین صورت احتیاط کنید.

• دادزدن هنگامی که در بالابر هستید

 

 اشتباهات در اسکی

 

     ممکن است افرادی که در پایین مشغول اسکی هستند، برآمدگیهای زیبای پیست را به وضعیت درهم و برهمی تبدیل کنند، اما مطمئنا نکته ی مهم این است که جرأت انجام اسکی را داشته اند. بنابراین چرا به جای تمسخر، شجاعت آنها را تمجید نکنیم؟ گذشته از همه ی این ها، هر کسی ممکن است گاهی اوقات در اسکی خود اشتباهاتی داشته باشد. ممکن است دفعه ی آینده شما مرتکب اشتباه شوید.

• مارپیچ اسکی کردن در عرض کامل پیست

 

 اشتباهات در اسکی

 

     چه چیزی می تواند بیشتر از این که 16 بچه به دنبال مربی خود در عرض پیست مارپیچ می روند، شما را اذیت کند؟ من می گویم چه چیزی؛ افراد بزرگسالی که همین کار را انجام می دهند. گذشته از این ها، بچه های کوچک هیچ چاره ای ندارند. اما بزرگسالان چطور؟ همه ی افراد با سرعت یکسان حرکت نمی کنند و یا خط واحدی را درمسیر پیست دنبال نمی کنند، و افراد زیادی هستند که مهارت کافی برای این که از شما با یک حرکت مارپیچی جلو بزنند را ندارند. شما در واقع مثل توپی که سرازیر می شود وهر آنچه که در سرراهش هست را به هم می زند، عمل می کنید.

     اگر شما پیچ های ریتمیک بیشتر ولی کوتاه تری بزنید و برش و کاروینگ های خود را برای اول صبح بگذارید یعنی زمانی که پیست ها خالی هستند، بسیار بهتر است.

•باقی گذاشتن یک جای خالی بر روی بالابر وقتی که همه برای سوار شدن در صف ایستاده اند

 

 about us 2

 

     از این که در کنار کسی بنشینید که نمی شناسید ، نترسید. گذشته از همه ی این ها، ممکن است این موضوع باعث شود که شما در مسیر خود به بالا، فی البداهه یک مکالمه ی بسیار جالب داشته باشید. بنابراین راحت باشید و سعی کنید با دیگران دوست شوید.

     در آمریکای شمالی این موضوع را به خوبی حل کرده اند. مسئول بالابر افراد را با ترتیب خاصی سوار می کند (رعایت نکردن این موضوع شرم آور است) به این صورت که افراد تنها در صف جداگانه ای می ایستند و موقع سوار شدن به گروه های بزرگتر می پیوندند تا صندلی ها تکمیل شود. در نروژ هم در صف های جداگانه می ایستند. بهتر است در آلپ مسئولین بالابر و شرکت هایی که آنها را استخدام می کنند، به این نکته توجه کنند.

• توقف در وسط پیست برای یک مکالمه ی دوستانه

     این موضوع هم خطرناک است و هم باعث عصبانیت می شود مخصوصا اگر نقطه ی مذکور در محل فرود (بعد از ترفندهای هوایی و حرکات نمایشی) باشد. اگر منتظر دوست خود هستید که کندتر حرکت می کند و یا فقط می خواهید نگاهی به منظره بیندازید و از آن لذت ببرید، همیشه برای توقف به کنار پیست بیایید. همین طورهم بر روی مسیر باریک و یخی این نکته را رعایت کنید زیرا ممکن است اسکی باز بعدی که پشت سر شما در حال حرکت است، به اندازه ی شما مهارت نداشته باشد.

• خراب کردن برف تازه با یک برف روب و درست کردن آدم برفی

 

 اشتباهات در اسکی

 

     برفی که تازه باریده شده است عمیق و ترد است و تا زمانی که یک خط مارپیچ به زیبایی آن را تزیین نکرده است، به همین صورت باقی می ماند. البته برای هر چیزی در دنیا بار اولی وجود دارد، اما برای حفظ ایمنی، اسکی بازان مبتدی و کمتر از متوسط نباید بر روی برف کوبیده شده تمرین کنند تا زمانی که ماهرتر شوند و بعد بتوانند ریسک کرده و برای اولین بار بر روی برف پودری بروند. اگر می خواهید روی برف پودری اسکی کنید، باید حتما تجهیزات لازم برای مقابله با بهمن را داشته باشید و به طرز استفاده از آنها آشنا باشید. اگر شما تازه با برف پودری کار می کنید، به یک راهنمای ماهر احتیاج دارید که اصول کار با برف را به شما یاد بدهد.

• اصابت کردن باتوم ها به دیگران

 

 اشتباهات در اسکی

 

     به انتهای باتوم ها در عکس توجه کنید. اگر سهوا به صورت دیگران برخورد کند، می تواند بسیار دردناک باشد. بنابراین توجه کنید که به کجا می روید و باتوم های خود را به سمت زمین نگه دارید. همین موضوع را باید وقتی که راه می روید و اسکی ها را بر روی شانه های خود حمل می کنید، رعایت کنید. اگر بدون این که به فرد پشت خود توجه داشته باشید، ناگهان مسیر خود را تغییر دهید، احتمال برخورد اسکی ها به فردی که در اطراف شما در حال حرکت است، وجود دارد. باید نحوه ی صحیح حمل اسکی ها را یاد بگیرید.

• آشغال ریختن در پیست

     دفن کردن چیزی در برف به این معنا نیست که برای همیشه ناپدید شده است. این شامل کاغذهای شکلات، ته سیگار، بطری های خالی پلاستیکی و باقیمانده های غذا و پیک نیک می باشد. به محیط زیبای کوهستانی که در آن هستید و از آن لذت می برید، توجه کنید. مطمئنا نمی خواهید این محیط را آلوده کنید.

     هر چه که هست، مخصوصا اگر ماده ای است که به زودی تجزیه پذیر نیست، آن را با خود به خانه ببرید. استراحتگاه های اسکی باید روزهایی را در تابستان به پاکسازی اختصاص دهند. در سال 2014 گروه غیرانتفاعی فرانسوی Mountain Riders، حجم عظیمی از زباله با وزن 93 تن را جمع آوری کردند.

• پیاده نشدن به موقع از بالابر و ایجاد بی نظمی برای افراد پشت سر

     کافی است کمی به کسانی فکر کنید که پشت این افراد در بالابر گیر کرده اند. اگر هوا خیلی سرد باشد، آنها در حالی که تقریبا یخ زده اند، کاملا عصبانی و خشمگین می شوند.

     اگر شما مبتدی هستید و طرز سوار شدن صندلی بالابر را نمی دانید، سعی کنید بار اول در کنار مربی خود بنشینید و حتما او را مطلع کنید که این اولین بار شما می باشد.

• توجه نکردن به توصیه های راهنما برای حرکت در خارج از پیست

 

 اشتباهات در اسکی

 

     هیچ وقت از مربی خود جلو نزنید و بعد بایستید، یعنی بالای او مکث نکنید. گذشته از همه ی این ها، اگر فردی در جلوی شما ایستاده باشد، از دلیل آن خبر ندارید؛ ممکن است در لبه ی یک شکاف عمیق کوه یخی و یا لبه ی یک صخره باشد. به همین دلیل، بهتر است همیشه به دنبال آنها و در همان مسیر بروید مگر این که مربی شما اجازه داده باشد که به تنهایی اسکی کنید. از موارد جدی ممنوع دیگر این است که وقتی که در مسیری حرکت می کنید که ریسک بروز بهمن دارد، حفظ فاصله ی کافی با نفر جلویی بسیار اهمیت دارد. این مسیرها به حدی خطرناک است که نمی توان با کلمات توصیف کرد.

• کوله های بزرگ و حجیم در یک تله کابین شلوغ

 

 اشتباهات در اسکی

 

     وقتی که تعداد حد نصاب را برای مسافران تله کابین محاسبه می کنند، کوله های این افراد را در نظر نمی گیرند. بنابراین، کوله ی خود را در بیاورید و آن را بین پوتین های خود قرار دهید، مخصوصا اگر تجهیزات کوهنوردی اسکی به آن وصل باشد. در غیر این صورت، طناب ها و کارابین شما درست در مقابل صورت یک بچه ی بیچاره قرار می گیرد.

• خوردن شامی که سیر در آن استفاده شده است

 

 اشتباهات در اسکی

 

     خوردن 12 تا صدف برای شام به نظر تهییج کننده است، اما فکر فردا صبح را بکنید که با همراهانتان در اولین تله کابین سوار می شوید. آنها مجبورند در تمام راه تا بالای کوه بوی دهان شما را تحمل کنند.

• سیگار کشیدن در تله کابین یا هر بالابر بسته ای

 

 اشتباهات در اسکی

 

     می خواهید خودتان را بکشید؟ می توانید بروید و در طرف دیگر کوه این کار را انجام دهید.

• ایستادن روی اسکی یک نفر دیگر

 

 اشتباهات در اسکی

 

     این معمولا در یک صف شلوغ برای بالابر که خیلی کند پیش می رود، اتفاق می افتد. البته همیشه نمی توانید مانع این کار شوید. اگر صف بر روی سراشیبی باشد، اجتناب از سر خوردن به عقب مشکل است. اما حداقل می توانیم سعی خود را بکنیم.

     .....و نکته ی آخر....

آلوده کردن برف

 

 اشتباهات در اسکی

 

     اگر مجبور هستید، بهتر است جایی بروید که دور از دید باشد، کاملا دور از پیست و دور از برف های حاشیه ی شهر. زیرا ممکن است بچه ها در آنجا مشغول بازی شوند و یا گلوله ی برفی بسازند، یا حتی آن را بخورند.

منبع سایت :http://welove2ski.com/embarrassing-skiing-faux-pas

شانزده اشتباه فاحش در اسکی

Read 133 times
Last modified on 16 دی 1395

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه