آخرین مقالات

چگونه از آفتاب سوختگی در پیست اجتناب کنیم؟

Rate this item
(0 votes)

     از مسائلی که در پیست و به هنگام اسکی حائز اهمیت است، توجه به پوست و سعی در حفظ سلامتی پوست می باشد. در ارتفاعات بالا، نه تنها به خورشید نزدیک تر می شوید، بلکه از آنجایی که اتمسفر رقیق تر است، نور فرابنفش کمتری را جذب می کند و به همین دلیل شما در معرض خطر آفتاب سوختگی می باشید. همچنین بازتاب تشعشع آفتاب از روی برف هم، خطرات بیشتری را برای پوست ایجاد می کند.

     مایک دویل

 

تصادف جدی در پیست

 

     اگر چه نورخورشید در روزهای خوب و مناسب اسکی *(blue bird days) کاملا قوی می باشد، اسکی بازان همیشه حتی در روزهای برفی با آسمانی پوشیده از ابر، در معرض آفتاب سوختگی هستند. در اینجا نکاتی مفید برای محافظت از پوست ارائه شده است.

     *blue bird day: روزهای زیبا و کاملا آفتابی بعد از یک بارش خوب شبانه؛ با آسمان آبی، خورشید درخشان و برف تازه باریده شده.

 

 آفتاب سوختگی در پیست

 

از عینک های مخصوص اسکی با کیفیت بالا استفاده کنید

     عینک اسکی اولین وسیله ی دفاعی برای چشمان شما درمقابل نور خورشید می باشد. عینک خود را از نوع مرغوب با کیفیت بالا انتخاب کنید تا مانع ورود طیف کامل نور UV یعنی UVA، UVB وUVC به چشمان شما شود. خوشبختانه، بیشتر عینک های اسکی در بازار در مقابل نور UV محافظت 100% دارد.

     علاوه بر محافظت در مقابل طیف کامل UV، باید لنزهای عینک شما آینه ای باشد. لنزهای آینه ای مثل آینه های یک طرفه عمل می کنند، شما می توانید بیرون را ببینید اما کسی نمی تواند چشمان شما را ببیند. لنزهای آینه ای باعث بازتاب نور می شوند بنابراین نور کمتری از لنز عینک عبور می کند. ویژگی اصلی دیگر که باید مد نظر داشته باشیم، پُلاریزه بودن عینک است که باعث کاهش تابش نور از آفتاب و برف می شود.

باید پوست خود را کاملا بپوشانیم

     در روزهای گرم آفتابی، توجه به پوست بسیار مهم است. اگر می خواهید زیپ کاپشن خود را کمی باز کنید و با این کار، گردن شما در معرض آفتاب قرار می گیرد، باید حتما ضد آفتاب داشته باشید. از ضد آفتاب های مخصوص ورزش و ضد عرق با SPF حداقل 30 استفاده کنید، اما اگر SPF آن در حد 60 تا 75 باشد، محافظت بیشتری دارد. SPF میانگین یعنی 45 هم مناسب می باشد. موقع تهیه ی ضد آفتاب بپرسید که آیا ضدآفتابی با فرمول خاص برای اسکی موجود هست یا نه.

Lip Balm را فراموش نکنید!

     اگر تا به حال از Lip balm (مرطوب کننده ی لب) استفاده نکرده اید، حتما این کار را انجام دهید و اگر از آن استفاده می کنید، بهتر است نوعی باشد که در فرمول آن ضد آفتاب به کار رفته باشد. Lip Balm نه تنها باعث مرطوب نگه داشتن پوست لب در هوای خشک کوهستانی و بادهای تند و خشن می شود، بلکه اگر ضد آفتاب در فرمول آن باشد، لب را در مقابل اشعه مضر UV هم محافظت می کند.

منبع:http://skiing.about.com/od/safetyforskiers/qt/How-To-Avoid-Sunburn-On-The-Slopes.htm

چگونه از آفتاب سوختگی در پیست اجتناب کنیم؟

Read 75 times
Last modified on 15 دی 1395

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه