Rate this item
(0 votes)

نحوه تشخیص پوتین تله مارک از پوتین آلپاین تنها میزان انعطاف آن در پنجه و سر بلند آن است که برای فیکس های 75 میلیمتری مناسب است .

     تا سال 1990پوتین های تله مارک تنها از چرم ساخته می شد. چرم به اندازه کافی انعطاف پذیر بود تا بتوان پا را از ناحیه پنجه خم کرد، اما برخلاف مدل های آلپاین، پوتین های چرمی ثبات و عملکرد مناسبی را برای اسکی بازان فراهم نمی کردند، زیرا بسیار نرم بودند و به سرعت فرسوده می شدند. با اضافه کردن تقویت کننده های پلاستیکی و سگک های بیشتر سختی پیچشی افزایش یافت و عملکرد آن نیز بهبود یافت. اما با این وجود این پوتین های چرمی نمی توانستند پا را به خوبی نگه دارند و نیرو را به صورت مناسب به چوب اسکی منتقل کنند. به همین خاطر پوتین های ساخته شده از مواد پلاستیکی جای پوتین های چرمی را در دهه 90 قرن پیش گرفت.

     با این حال استفاده از چرم کاملاً منسوخ نشده است. بسیاری از سنت گرایان معتقدند که انجام تکنیک های قدیمی نروژی نیازمند پوتین های قدیمی هستند. این نوع پوتین ها همچنان در تور back country و پیاده روی نوردیک که در آنها پوتین ایده آل باید نرم، کوتاه، سبک و راحت باشند، اولین انتخاب اسکی بازان هستند.

     آن دسته از اسکی بازان تله مارک که حرکات را با سرعت بالاتری انجام می دهند، تنها می توانند از پوتین های پلاستیکی استفاده کنند. این پوتین های پلاستیکی کنترل لبه را بهبود می بخشند، پارا بهتر نگه می دارند و همچنین نیرو را بهتر انتقال می دهند. امروزه اسکی بازان تله مارک می توانند بدون هیچ محدودیتی و در هر شرایطی از جمله موگول ها، برف عمیق، شیب های تند و پیست های یخی مانند اسکی بازان آلپاین و فقط با ابزاری متفاوت اسکی کنند. نه تنها اسکی بازان پیشرفته و ماهر می توانند از مزایای نسل جدید پوتین ها استفاده کنند، بلکه برای اسکی بازان مبتدی نیز این امکان فراهم شده است تا اصول اولیه چرخش های تله مارک را پنج برابر سریع تر از قبل بیاموزند. استفاده از پوتین های پلاستیکی نه تنها آنها را قادر می کند که احساس بهتری در پیست داشته باشند، بلکه باعث می شود به وضعیت پاشنه آزاد این اسکی سریعتر عادت کنند و احساس بهتری در یادگیری اسکی نیز داشته باشند.

همه چیز درباره پوتین تله مارک

Read 6543 times
Last modified on 07 بهمن 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه