فیکس 07 مهر 1394
Rate this item
(0 votes)

     تا سال 2000، تغییرات و پیشرفت های زیادی در بخش طراحی و تولید فیکس های تله مارک بدست آمد. فیکس هایی که تا زمان احیای تله مارک در دهه 70 استفاده می شدند، تفاوت چندانی با فیکس هایی که Sondre NORHEIM بیش از صد سال قبل استفاده می کرد، نداشتند خوشبختانه در چند سال گذشته پیشرفت هایی در این زمینه حاصل شده است.

     ابتدا در مورد فیکس های کلاسیک مانند 3-pin و تعدادی از فیکس های کابلی صحبت می کنیم. بزرگترین مزیت فیکس های 3-pin آزادی عمل بی نظیر آنهاست. در این نوع فیکس ها هیچ فنر،کابل یا اهرم پاشنه ای وجود ندارد تا در حرکت شما اختلال ایجاد کند. این نوع فیکس در تور اسکی و برف عمیق مزایای بیشتری دارد .

    نوع دیگری از فیکس ها، فیکس های کابلی مانندG3, Voile Hard Wire, Rainey Superloop, Hammer head, Rotte fell Cobra هستند (Voileو Rotte fella کابل ندارند بلکه میله ای فلزی دارند که کارکردی مشابه کابل دارد) .

    یکی از مزیت های این سیستم را می توان به ثبات بسیار خوب آن در قسمت پاشنه اشاره کرد. همانند فیکس های 3-pin، پوتین از قسمت پنجه در فیکس قرار می گیرد و یک کابل یا میله فلزی پاشنه را نگه می دارد. این بدان معناست که پوتین به سمت چوب اسکی کشیده می شود که این امر به مبتدیان کمک زیادی می کند، زیرا آنها نمی توانند با فیکس های 3-pin با دقت زیاد، اسکی کنند .

فیکس تله مارک

Read 5929 times
Last modified on 07 بهمن 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه