واکس زدن چوب اسکی نوردیک

راهنمای واکس زدن چوب نوردیک برای مبتدیان

Rate this item
(0 votes)

در این جا مشکلاتی مطرح شده است که اغلب افراد در زمان شروع واکس زدن با آن مواجه می شوند.

 واکس زدن

1- عدم تمایل به انجام کاری جدید و مشکل

بیایید صادقانه صحبت کنیم. شما تمایلی به انجام کار جدید ندارید و واکس زدن چوب اسکی های نوردیک کار زمان بری به نظر می رسد.

واکس زدن زمان بر است، اما اگر این کار را مانند یک سرگرمی همراه با گوش دادن به موسیقی و برای منحرف کردن ذهن خود انجام دهید، خوشایند خواهد بود.

     موضوع خوشایند دیگری در مورد واکس زدن، نتیجه آن است. زمانی که این کار را انجام دهید، چوب اسکی ها بسیار خوب به نظر می رسند و این شما را مشتاق می کند که به اسکی بپردازید.

     این یک حلقه بازخوردی مثبت است: چوب اسکی های خود را واکس می زنید، هیجان زده می شوید، به اسکی می روید، دوباره چوب اسکی های خود را واکس می زنید.

2- هزینه های اولیه

     شما به یک میز واکس، یک نگهدارنده چوب، یک اتو، سایر ابزار به علاوه واکس های متعدد نیاز دارید. این وسایل را کجا بگذاریم؟ چگونه هزینه های آن را پرداخت کنیم؟ علاوه بر این، هزینه زیادی برای چوب اسکی، پوتین، باتوم و لباس خرج کرده اید.

     اگر محل اسکی منطقه شما سالن واکس دارد، شما می توانید با استفاده از این سالن برای واکس زدن چوب اسکی های خود، در هزینه ها صرفه جویی کنید. زمانی که توانستید پول کافی پس انداز کنید و تعهد بیشتری به این ورزش پیدا کنید، می توانید سالن واکسی برای خود راه اندازی کنید.

هر چه سالن واکس خود را بهتر راه اندازی کنید، از واکس زدن چوب های خود بیشتر لذت خواهید برد.

3- ترس از اتوی داغ

فشار دادن اتوی داغ به کف چوب اسکی برای اولین بار کمی ترسناک به نظر می رسد. طبیعی است که تصور کنید ممکن است چوب اسکی خود را خراب کنید.

     اگر اتوی شما درجه حرارتی دارد، آن را روی درجه مخصوص واکس تنظیم کنید. اگر اتوی شما درجه ندارد، آن را روی دماهای پایین تنظیم کنید و به تدریج دما را بالا ببرید. اگر واکس بخار کند، اتو بیش از حد داغ است.

     به طور ایده آل، قبل از اینکه خودتان این کار ر انجام دهید، بهتر است فردی متخصص این کار را برای شما انجام دهد و شما آن را یاد بگیرید. فروشگاه های چوب اسکی اغلب جلسات آموزشی نحوه واکس زدن را برگزار می کنند. بهتر است در چند جلسه از آن ها شرکت کنید. در این جلسات نکات مختلفی را خواهید آموخت و با واکس زدن بیشتر آشنا خواهید شد.

همه شرکت های تولید کننده واکس، فیلم های مشاوره آنلاین دارند. ما یکی از آن ها را در بخش راهنمای واکس سر خوردن قرار داده ایم.

شما می توانید با استفاده از این ویدیو ها نکات بسیار خوبی درباره نحوه واکس زدن بیاموزید.

     چیزی که مورد علاقه ما نیست این است که در برخی موارد شرکت های سازنده واکس اشاره می کنند که برای هر بار واکس زدن باید از (High Fluoro) استفاده کنید. واکس های HF برای مسابقات خاص تنها در صورتی به کار می روند که افزایش سرعت حاشیه ای بیشترین اهمیت را داشته باشد. تنها واکس های معمولی یا LF) Low Fluoro) که برای استفاده روزانه مورد نیاز هستند.

اولین باری که از واکس استفاده می کنید، دشوارترین زمان خواهد بود، اما به زودی به آن عادت خواهید کرد و برای شما به راحتی اتو کردن لباس خواهد شد.

4- ترس از خراشیدگی

زمانی که واکس را اتو می زنید، اجازه دهید تا خنک شود و سپس آن را با پلاستیکی با لبه تیز بتراشید.

     شما برای واکس هزینه کردید. تراشیدن و دور ریختن آن شاید افراط به نظر برسد. علاوه بر این، شاید وسوسه کننده باشد که بگذاریم مقداری از آن روی چوب اسکی باقی بماند تا به سرعت نیاز به واکس زدن پیدا نکنیم.

در برابر این وسوسه مقاومت کنید.

هدف شما صاف و صیقلی کردن کف چوب تا حد ممکن است. واکس باید منافذ کف را پر کند، نه اینکه روی سطح آن بنشیند.

     از آزمون و خطا برای یادگیری نحوه نگداشتن جسم تراشنده و میزان فشار مورد نیاز برای آن استفاده کنید. شما می توانید نحوه نگهداشتن آن را از ویدیوهای آموزشی یاد بگیرید، اما میزان فشار مورد نیاز برای آن را نمی توانید در یابید. با فشار کم شروع کنید و به تدریج فشار را افزایش دهید.

     شما باید تراشنده را محکم نگه دارید تا بتوانید واکس را بتراشید، اما نباید کف را خراش دهید. شما بیشتر واکس را ار کف می تراشید، اما نمی توانید همه آن را بتراشید و مقداری از آن باقی خواهد ماند.

     این مقدار واکس باقی مانده با استفاده از برس پاک خواهد شد. اگر در هنگام کشیدن برس متوجه شدید که واکس پاک نمی شود، می توانید دوباره از تراشنده استفاده کنید.

     اولین باری که از واکس سر خوردن در کف چوب استفاده می کنید، ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد، اما وقتی کف صیقلی و صاف شد، بدین معناست که این کار را به درستی انجام داده اید.

در دفعات بعد سرعت عمل شما افزایش خواهد یافت و هر دو چوب را در کمتر از 10 دقیقه واکس خواهید زد.

5- رمز موفقیت

     متخصصان واکس زنی و شرکت های سازنده واکس، واکس زدن چوب اسکی ها را کاری سخت و پیچیده جلوه داده اند. این امری زمانی که می خواهید سریع ترین چوب اسکی را در مسابقات المپیک داشته باشید، صحت دارد، اما برای همه عمومیت ندارد.

     تبدیل شدن به یک متخصص واکس زنی ماهر مشکل نیست. رسیدن به سطح مهارت مناسب چندان زمان بر نیست و بعد از آن به راحتی می توانید پیشرفت کنید. هر چه بیشتر تمرین کنید، مهارت شما بیشتر خواهد شد.

کنجکاو باشید. آزمایش کنید. از دیگران یاد بگیرید. هر متخصص واکس زنی ماهر، در ابتدا مبتدی بوده است.

منبع: crosscountryskitechnique.com/pep-talk-beginner-wax-techs

راهنمای واکس زدن چوب نوردیک برای مبتدیان

Read 510 times
Last modified on 22 اسفند 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه