واکس زدن چوب اسکی نوردیک

راه اندازی سالن واکس زنی چوب اسکی

Rate this item
(0 votes)

     یادگیری چگونگی واکس زدن چوب اسکی نوردیک گام بزرگی برای تبدیل شدن به یک اسکی باز نوردیک است. در واقع بسیاری از اسکی بازان نوردیک هیچ گاه این گام را بر نمی دارند که این موضوع بسیار ناراحت کننده است، زیرا چوب اسکی هایی که به صورت مداوم واکس زده می شوند، سریع تر و هیجان انگیزتر هستند.

شروع کار

اولین و مهم ترین سوال این است که واکس زنی را کجا انجام دهیم؟

     برخی از محل های اسکی نوردیک سالن واکس زنی عمومی دارند که تجهیزاتی مانند میز واکس زنی و نگهدارنده چوب دارد. در برخی موارد اتوی واکس نیز در این سالن ها وجود دارد.

     اگر به سالن واکس زنی عمومی دسترسی دارید، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، اما داشتن یک سالن واکس در خانه بدین معناست که شما می توانید چوب اسکی های خود را به طور منظم تری واکس بزنید.

      افراد اغلب سالن واکس را در زیر زمین خانه یا گاراژ بر پا می کنند. یک میز واکس زنی که بتوان یک چوب اسکی کلاسیک را روی آن قرار داد، حدود 200*40 سانتی متر است. شما به فضایی حداقل با 2.7 متر طول نیاز دارید تا بتوانید در طول چوب اسکی حرکت کنید و آن را واکس بزنید.

میز را می توانید به دیوار تکیه دهید چون نیازی نیست که دور تا دور آن حرکت کنید.

راه اندازی سالن واکس

برای لذت بردن از واکس زدن چوب اسکی ها باید فضایی لذت بخش برای خود تدارک ببینید. شما به موارد زیر نیاز دارید:

• گرما: شما می توانید سالن واکس خود را در گاراژ یا زیرزمین برپا کنید، اما هر جایی که کار می کنید، اطمینان حاصل کنید که از هوا در امان هستید. شما به منبع گرما نیاز دارید تا بتوانید با دست های بدون پوشش کار کنید.

• تهویه: واکس زدن چوب اسکی ها بخارهای خطرناکی ایجاد می کند، بنابراین، سالن واکس زنی باید تهویه مناسبی داشته باشد.

• روشنایی: سالن واکس زنی می تواند بسیار روشن باشد. ما علاوه بر نور از بالا، به نوری ایستاده و متمرکز بر محل انجام کار نیاز داریم.

• موسیقی: به منظور تلطیف فضا می توانید از موسیقی هم استفاده کنید.

• تمیز کردن زمین راحت باشد: زمین بسیار کثیف خواهد شد. قرار دادن میز واکس بر روی فرش کار مناسبی نیست.

• میز کار و نگهدارنده چوب اسکی: هم میز واکس زنی و هم نگهدارنده چوب باید با ثبات و با ساختار مناسب باشد.

• استفاده از ابزار درست در محل درست: قرار دادن همه ابزار در دسترس واکس زنی را بسیار لذت بخش می کند.

     در این جا عکسی از یک سالن واکس نشان داده شده است. میز واکس قابل جابه جایی است و ثبات کافی دارد، اما بسیار سنگین است. نگهدارنده چوب که چوب اسکی روی آن قرار گرفته است، دست ساز است.

 سالن واکس زنی

علاوه بر میز و نگهدارنده چوب، به مقداری ابزار واکس زنی نیاز دارید. اما جزئیات این ابزار را در بخش راهنمای واکس گیرایی و واکس سر خوردن مطرح کرده ایم.

     همچنین لیستی از ابزار مورد نیاز سالن واکس زنی آورده شده است. در بین موارد موجود در این لیست، اتو و برس احتمالا گران ترین ابزار ها خواهند بود. اگر از آن ها به درستی استفاده کنید، به مدت طولانی باقی خواهند ماند.

نکات مهم دیگر

     مدت زیادی طول نمی کشد که تبدیل به یک متخصص واکس زنی شوید. بعد از آن اگر بخواهید در واکس زنی مهارت بیشتری پیدا کنید، محصولات و ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانید آن ها را امتحان کنید.

     اگر این موضوع مد نظر شما نیست، نگران نباشید. فقط مهارت های واکس زنی با اتو را بیاموزید و در این صورت چوب اسکی های شما عملکرد بسیار خوبی خواهند داشت.

     یکی از روش هایی که می توانید یادگیری خود را به وسیله آن سرعت ببخشید، شرکت در جلسات آموزش واکس زنی فروشگاه ها یا باشگاه های اسکی است. این بهترین راه برای یادگیری واکس زنی است. با استفاده از این روش می توانید ترفند های مختلف را یاد بگیرید.

     موضوع گیج کننده ای وجود نخواهد داشت. ممکن است شما از واکس نادرستی استفاده کنید، اما این مشکل کاملا قابل حل است. شما می توانید مشکل عدم عملکرد مناسب واکس گیرایی خود را حتی زمانی که در پیست هستید، برطرف کنید.

     بدترین اشتباهی که ممکن است رخ دهد، سوزاندن کف چوب اسکی به وسیله اتوی داغ است. شما می توانید با تنظیم دمای اتو بر روی دمای توصیه شده بر روی واکس سر خوردن، از این اشتباه جلوگیری کنید. یادگیری نحوه واکس زنی چالش بزرگی نیست. بسیاری از افراد این کار را انجام می دهند، پس شما نیز قادر به انجام آن خواهید بود.

منبع:crosscountryskitechnique.com/wax-room-set

راه اندازی سالن واکس زنی چوب اسکی

Read 212 times
Last modified on 22 اسفند 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه