تکنیک های نوردیک کلاسیک

Rate this item
(0 votes)

آموزش تکنیک باتوم گذاری دوتایی در سبک نوردیک کلاسیک به همراه فیلم آموزشی

     زمانی که تکنیک گام های مورب را به خوبی یاد گرفتید، به اسکی بر روی پیست های مسطح، سراشیبی و حتی کمی سر بالایی خواهید پرداخت. شما سریع تر از حالت گام های مورب حرکت می کنید و نیاز به تکنیکی دارید که قدرت کمتری داشته و برای سرعت های بالا مناسب باشد.

از تکنیک باتوم گذاری دو تایی استفاده کنید.

 تکنیک باتوم گذاری دو تایی

به دلیل آن که چوب اسکی های خود را در این تکنیک به برف فشار نمی دهید، به محل واکس یا واکس گیرایی نیازی ندارید.

     برخی اوقات مسابقه دهندگان در مسابقات اسکی کلاسیک با استفاده از چوب اسکی های اسکیت و با بهره گیری از تکنیک باتوم گذاری دو تایی به اسکی می پردازند. آن ها بر روی چوب اسکی های اسکیت سریع تر سر می خورند و اگر از تکنیک اسکیت استفاده نکنند، رد صلاحیت نخواهند شد.

     اما شما باید بسیار قوی باشید تا با استفاده از این تکنیک به مسابقه بپردازید. این کار را همه اسکی بازان انجام نمی دهند. به خاطر داشته باشید، این تکنیک وابسته به سرعت بیشتر و قدرت کم تر است. شما برای بالا رفتن از تپه نیاز به قدرت دارید و برای بسیاری از افراد این امر به معنای انجام گام های مورب است.

     به دلیل آنکه با باتوم های خود به برف فشار وارد می کنید، بسیاری از افراد فکر می کنند که باتوم گذاری دو تایی بیشتر وابسته به دست ها و بالا تنه است. در پژوهشی که در سوئد با هدف ارزیابی نقش پایین تنه در انجام این تکنیک صورت گرفته است، محققان دریافتند که پاها در اسکی نوردیک و حتی در باتوم گذاری دو تایی اصلی ترین مصرف کنندگان انرژی هستند.

نکات مهم در تکنیک باتوم گذاری دوتایی

هیچ تکنیکی مانند باتوم گذاری دو تایی شما را فریب نمی دهد. این تکنیک بسیار ساده به نظر می رسد، اما اجرای آن بسیار مشکل و نیازمند تمرین زیاد است.

منبع : سایت crosscountryskitechnique

تکنیک باتوم گذاری دوتایی در نوردیک کلاسیک

فیلم آموزشی تکنیک باتوم گذاری دوتایی در سبک نوردیک کلاسیک 

Media

Read 152 times
Last modified on 15 اسفند 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه