چوب اسکی

Rate this item
(0 votes)

قبل از تولید پوتین های پلاستیکی سخت و چوب اسکی های عریض برش(carving)، تفاوت میان چوب اسکی های تله مارک و آلپاین بسیار زیاد بود.

     چوب اسکی تله مارک تا دهه 90 بسیار شبیه چوب اسکی های نوردیک بود که بسیار باریک بودند، عرض کمر آنها 45 میلیمتر و پهنای سر آنها 72 میلیمتر بود، اما لبه داشتند، که با داشتن کمی تجربه امکان استفاده از آنها در برف فشرده و پیست های آماده نیز وجود داشت.

     اسکی بر روی چوب اسکی های معمولی آلپاین در این زمان به چالشی بزرگ تبدیل شده بود، اما تنها گزینه ای که برای اسکی آلپاین وجود داشت، همین چوب اسکی ها بودند.

     امروزه براساس کاربرد مورد نظر، می توان از همه ی چوب اسکی های آلپاین برای تله مارک نیز استفاده نمود. اما اگر می خواهید بر روی پیست های آماده اسکی کنید یا سبک آزاد را مد نظر دارید، تنها یک گزینه پیش روی شما قرار می گیرد: چوب اسکی های مخصوص برش(carving) با برش سطحی. این چوب اسکی ها همانند پوتین های پلاستیکی در کنترل، شناوری و چرخش عملکرد بهتری دارند. برخلاف چوب اسکی های برش آلپاین، چوب اسکی های برش تله مارک در قسمت سر نرم تر بوده و وزن نسبتاً کم تری دارند. این بدان دلیل است که برای اسکی بازانی که پاشنه آزاد دارند وارد کردن فشار به جلوی چوب اسکی کمی مشکل تر است .

منبع :برگرفته از کتاب telemark skiing نوشته : Lynn Patrick, Ralf, Dicsfe

Read 1930 times
Last modified on 21 دی 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

OWNER: www.benko-co.com

برترین عکس های ماه