تکنیک ها

Rate this item
(0 votes)

گام اول: عادت کردن به پاشنه آزاد و وضعیت تله مارک در زمین های مسطح .

     در این مرحله از یادگیری، اسکی باز مبتدی باید به تجهیزات جدید عادت کند، وضعیت تله مارک را یاد بگیرد و در عین حال از نظر فیزیکی به وضعیت با ثباتی برسد.

گام دوم: بهبود وضعیت تله مارک در حین اسکی.

    همه تمرین های مربوط به ایستادن باید در حین اسکی مورد استفاده قرار بگیرد و ما در اینجا نحوه به کارگیری آنها را توضیح می دهیم. ابتدا نکته ای را خاطر نشان می کنیم، زمین خوردن بخشی از کار است و اسکی بازان مبتدی نباید اجازه دهند که زمین خوردن او را عصبانی و یا حتی ناامید کند.

    بعد از تجربه ی اولین حرکات در خط سقوط، به پیست های آماده و وسیع با شیب ملایم می رویم تا وضعیت تله مارک را در عرض شیب تمرین کنیم. این کار در ابتدا کمی سخت  به نظر می رسد، زیرا در این حالت جاذبه اثر یکسانی بر تمام بدن ندارد و تأثیر آن بیشتر بر یک سمت بدن است. اطمینان حاصل کنید که وضعیت بالاتنه متعادل و گام تله مارک به اندازه کافی عریض باشد و حداقل 30% از وزن بدن برروی چوب اسکی عقبی قرار بگیرد.

گام سوم : عادت کردن به تغییرات مسیر در وضعیت تله مارک.

     تغییر گام، اساس تغییر مسیر در تله مارک است و باید در ابتدا آموزش داده شود. تغییر مسیر در تله مارک مانند تغییر مسیر در حرکت معمولی است: یک پا به سمت جلو و دیگری به سمت عقب حرکت می کند. بنا براین ما با استفاده از این حرکت چرخش تله مارک را انجام می دهیم. بدین صورت که پای عقب را به شدت به جلو هل می دهیم. زمانی که این حرکت را به خوبی آموختیم، سعی می کنیم این کار را با پویایی بیشتری انجام دهیم. پای عقب را به سمت جلو و پای جلو را نیز به سمت عقب هل می دهیم. از این طریق تغییر مسیر معمولی در تله مارک که حرکتی روان است، اجرا خواهد شد. در بخش دوم آموزش تأکید اصلی بر تغییر جهت است. براساس نحوه تغییر مسیر، انجام چرخش ها را تمرین می کنیم. نحوه استفاده از باتوم گذاری به عنوان مقدمه ای بر تغییر مسیر و چرخش در پایان گام سوم توضیح داده خواهد شد .

گام چهارم : ارتقای تکنیک چرخش تله مارک.

     تا بدین جا پیشرفت خوبی داشته اید و می توانید بر روی پیست های آسان با شیب کم چرخش های تله مارک را انجام دهید، اما به منظور تحت تأثیر قراردادن اسکی بازان آلپاین و اسنوبورد سوارانی که از کنارمان عبور می کنند باید بیشتر تمرین کنید و برای بهبود تکنیک چرخش تله مارک باید گام چهارم را انجام دهید. بنابراین باید وضعیت بالاتنه را تثبیت کنید، جریان ریتمیک چرخش را به وسیله باتوم حفظ کنید، با قراردادن وزن مساوی بر روی هر دو چوب اسکی ایمنی را تأمین کنید، چرخش را با حرکت ساده بالاتنه  مؤثرتر آغاز کنید، چرخش را با بیشترین کنترل لبه اداره کنید و با شرایط مختلف پیست با استفاده از شعاع های مختلف چرخش مقابله کنید.

منبع :برگرفته از کتاب telemark skiing نوشته : Lynn Patrick, Ralf, Dicsfe

تکنیک های اولیه تله مارک

Read 188 times
Last modified on 06 بهمن 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه