گیر کردن لبه

گیرکردن لبه 14 شهریور 1394

2.نحوه ی گیرکردن لبه

Rate this item
(0 votes)

     سه روش مختلف وجود دارد که در آنها با تغییر یک متغیر لبه گیر می کند. البته متغیرها نیز می توانند به صورت همزمان تغییر کنند. بهتراست که روش های مختلف آن را بدانیم تا از گیرکردن لبه جلوگیری کنیم. جزئیات هر روش در ادامه توضیح داده شده است.

تغییر زاویه شیب 

     اگر شیب مسطح شود اما زاویه اسنوبرد تغییر نکند باعث می شود که لبه هدایت کننده به برف نزدیک و نزدیک تر شود تا در برف گیر کند. این امر در اثر بی احتیاطی اتفاق می افتد، زیرا نیازی نیست که اسنوبرد سوار حرکتی انجام دهد که لبه گیر کند. این موضوع حاصل عدم توجه اسنوبرد سوار به محیط پیرامون است که باعث گیرکردن لبه می شود. اگر اسنوبرد سوار به تغییرات درجه شیب توجه کند می تواند سریعاً عکس العمل نشان دهد و زاویه اسنوبرد را به منظور جلوگیری از گیر کردن لبه تغییر دهد.

تغییر زاویه اسنوبرد

     اگر زاویه اسنوبرد سوار تغییر کند  اما درجه شیب به اندازه ای نباشد که اجازه این تغییر زاویه را بدهد، لبه گیر خواهد کرد. این امر معمولاً زمانی اتفاق می افتد که تلاش می کند که سرعت خود را بدون چرخاندن کافی اسنوبرد به جلو افزایش دهد. این اتفاق در اثر اشتباه اسنوبرد سوار پیش می آید، زیرا اسنوبرد سوار تغییری ایجاد می کند که محیط پیرامون اجازه آن را نمی دهد و این حرکت اسنوبرد سوار است که باعث گیرکردن لبه می شود.

تغییر جهت اسنوبرد

     اگر همانند وضعیت پیچش، جهت اسنوبرد تغییر کند و در نتیجه لبه هدایت کننده با لبه عقبی جا به جا می شود اما لبه ای که برف را فشار می دهد تغییر نمی کند و لبه عقبی که برف را فشار می داد به لبه هدایت کننده تبدیل شده و در برف گیر می کند. این موضوع ترکیبی از اشتباهات اسنوبرد سوار و عدم توجه او به محیط است، زیرا تغییر جهت اسنوبرد امکان گیر کردن لبه را فراهم می کند و عدم توجه او به لحظه تغییر لبه باعث گیر کردن لبه می شود برای مبتدیان تغییر لبه در زمان درست کمی مشکل است، اما با اندکی تمرین می توان این مشکل را حل کرد.

 تغییر جهت اسنوبرد

     گیرکردن لبه در زمان تغییر جهت اسنوبرد همیشه به این شکل اتفاق نمی افتد. زمانی که لبه عقبی به لبه هدایت کننده تبدیل می شود، سرعت جانبی لبه برای شروع بسیار کوچک است و در برخی موارد به جای گیر کردن لبه و متوقف شدن اسنوبرد، لبه گیر می کند و از حالت منحنی خود استفاده کرده و برف را برش داده و اسنوبرد را به عقب می چرخاند در نتیجه دوباره به لبه عقبی تبدیل می شود و در برف گیر نخواهد کرد. ممکن است فکر کنید در این حالت از این اشتباه خلاصی یافته اید، اما متأسفانه زمانی که این اتفاق می افتد تعادل اسنوبرد سوار به هم خورده و فشار بر روی لبه عقبی از بین می رود و به لبه هدایت کننده وارد می شود، در نتیجه لبه هدایت کننده گیر می کند و اسنوبرد سوار را به زمین می زند. اگر سرعت عکس العمل بالایی داشته باشید می توانید این وضعیت را اصلاح کنید اما به صورت کلی اگر تغییر لبه ها در زمان درست اتفاق نیفتد، حتی اگر لبه اول نتواند شما را به زمین بزند، لبه دوم در برف گیر کرده و به زمین می خورید.

     اشتباه دیگری که ممکن است در زمان پیچ اتفاق بیافتد زمانی است که اسنوبرد سوار تلاش می کند تا لبه را خیلی زود تغییر دهد، این امر نیز به دلیل تغییر زاویه اسنوبرد نوعی گیرکردن است. با این تفاوت که در این مورد، این اتفاق در زمان پیچ پیش می آید.

منبع سایت : mechanic of sport

نحوه ی گیر کردن لبه اسنوبرد

Read 491 times
Last modified on 15 دی 1395

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه