گیر کردن لبه

گیرکردن لبه 28 شهریور 1394

1.گیر کردن لبه اسنوبرد

Rate this item
(0 votes)

     گیرکردن لبه زمانی اتفاق می افتد که لبه هدایت کننده اسنوبرد درون برف گیر کرده و متوقف شود. این رایج ترین دلیل زمین خوردن مبتدیان و دلیل اصلی دشوار بودن یادگیری اسنوبرد است. وقتی اسنوبرد سواران تجربه کسب می کنند، یاد می گیرند که از موقعیت هایی که باعث گیرکردن لبه می شود دوری کنند، به علائم هشدار دهنده توجه کنند و در زمانی که لبه در حال گیرکردن است وضعیت خود را تصحیح کنند. با این حال گیرکردن یک لبه بخش مهمی از یادگیری اسنوبرد است و شما تا زمانی که یک بار دچار این مشکل نشوید به یک اسنوبرد سوار واقعی تبدیل نخواهید شد.

 گیر کردن لبه

چه زمانی لبه اسنوبرد گیر می کند؟

     گیرکردن لبه زمانی اتفاق می افتد که اسنوبرد به طرفین حرکت می کند. جز جانبی سرعت اسنوبرد است که باعث گیر کردن لبه می شود. این یعنی گیر کردن لبه زمانی اتفاق می افتد که اسنوبرد کاملاً در جهت طرفین حرکت می کند یا به سمت جلو حرکت می کند و مقدار کمی نیز سرعت جانبی دارد.

     هر کدام از لبه ها امکان گیرکردن در برف را دارند، لبه پنجه ی اسنوبرد یا لبه پاشنه ی اسنوبرد، این موضوع بستگی به این دارد که اسنوبرد روی کدام لبه سر می خورد، اما همواره لبه هدایت کننده است که گیر می کند.

 گیر کردن لبه اسنوبرد

لبه ی اسنوبرد  چگونه گیر می کند؟

     کف اسنوبرد باید زودتر از لبه ها روی برف قرار گیرد، این امر باعث می شود که اسنوبرد در جهت کف اسنوبرد حرکت کند و روی برف قرار گیرد. اگر لبه زودتر از کف روی برف قرار گیرد برف نیرویی به بخش خارجی لبه وارد می کند که اسنوبرد را به درون برف فشار می دهد و منجر به توقف اسنوبرد می شود. اسنوبرد از حرکت می ایستد و اسنوبرد سوار به بالا پرتاب می شود.

 گیر کردن لبه اسنوبرد

زمانی که لبه اسنوبرد گیر می کند چه اتفاقی می افتد؟

     شکل اصلی گیرکردن لبه مانند گیرکردن به یک مانع است. لبه در برف گیر می کند، اما نیروی جنبشی بدن اسنوبرد سوار را به جلو هل می دهد. بدن به حرکت رو به جلو ادامه می دهد اما لبه ای که گیرکرده است، پاها را نگه می دارد و باعث می شود که بدن به سمت پایین بچرخد و اسنوبرد سوار به زمین بخورد. اما بیش از یک نوع گیرکردن لبه وجود دارد و اتفاق افتادن هرکدام بستگی به سرعت، قد و وضعیت اسنوبرد سوار دارد.

انواع مختلف گیرکردن لبه در بخش انواع گیرکردن لبه توضیح داده شده است اما بهتر است اول روش های مختلف گیرکردن لبه را در مقاله بعدی بررسی کنیم.

  انواع گیر کردن لبه اسنوبرد

منبع سایت : mechanic of sport

گیر کردن لبه اسنوبرد

Read 695 times
Last modified on 18 اسفند 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه