مقالات آموزشی اسنوبرد

هشت نکته که اسنوبرد سواری به شما می آموزد

Rate this item
(0 votes)

9.9

     وقتی‌ با خودتان فکر می‌کنید، اسنوبرد سواری را یک ورزش ساده می بینید، میپری روی یک تکه چوب و خودت رو روی برف سر میدهی. ولی‌ در واقع همه ی ما می‌دانیم که اسنوبرد سواری خیلی‌ بیشتر از این چیز‌ها است. اسنو برد سواری یک راه برا‌ی زدن به دل کوه و سپری کردن اوقاتی خوش با دوستان است.

     در واقع اسنوبرد سوار ها جزو آن دسته آدم‌ها‌ی خاکی، مثبت گرا و شوخ طبع هستند. پیش خود فکر می‌کنیم حتما خیلی‌ چیز‌ها میتوانیم از آنها درباره‌ی اسنوبرد سواری یاد بگیریم.

1- با دوستان کارکردن خیلی‌ بهتر از تنهایی تمرین کردن است.

4.4

     اگر نگاهی به خاطرات خود داشته باشید، به نظر شما بهترین روزتان در پیست چه زمانی بوده است؟ شرط می بندم به احتمال 95٪ روزی بوده که با دوستان تان به پیست رفته بودید.

یقین دارم و حاضرم قسم بخورم که خط خطی کردن برف و شادی و پایکوبی با دوستان بسیار لذت بخش تر از انجام دادن آن به تنهایی است.

2-رشد کردن با ریسک همراه است.

2.2

کسی‌ که تمام زندگی‌ اش را صرف ترس از برداشتن یک قدم اضافه کرده است، با حسرت انجام ندادن آن، می‌میرد .

     آیا آن زمانی که برای برداشتن بزرگترین قدم زندگیتان آماده می شدید را به خاطر می آورید؟ دستان عرق کرده و زانوهایی لرزان، همراه با احساس نکبت، اما شرط میبندم به احتمال 95٪ ، به این آگاهی می رسید که این احساس پیروزی، ارزش زحمتی که کشیده شده است را داشته است.

اسنوبرد سواری در واقع مدیریت کردن ریسک است در حالی ‌که به طور همزمان محدودیت ها کنار گذاشته می شود.

این فکری ا ست که هر روز مردم آنرا دنبال می‌کنند.

3-خراب کردن قسمت بزرگی ‌از یاد گرفتن است.

1.1

همزمان با پیشرفت وقتی ‌که تصمیم می‌گیرید ریسک‌ها ی بزرگتری بکنید، همه چیز آنجور که برنامه ریزی کرده بودید پیش نمی رود.

اسنوبرد مثال خیلی ‌خوبی است از کاری که اشتباهات عامل حیاتی در پیشرفت شما است.

     یادتان می‌‌آید اولین باری را که در اثر پرش و یک چرخش 90 درجه بر روی نرده فلزی برای دو روز قادر به نشستن نبودید؟ شما از آن ضربه یاد گرفتید که چطور از آسیب دیدن دنبالچه ی خود در اثر برخورد به یک قسمت فلزی سخت و سرد جلوگیری کنید.

بدون اشتباهات هیچ چیزی یاد نمی گیرید.

4- به پیش کسوتان احترام بگذاریم.

3.3

دو تن از پیشکسوتان جیک برتون و تام سیمز

     اگر به خاطر پیش کسوتان بزرگی همانند تام سیمز و کریج کلی، تری کیدولز و برایان لوچی به عنوان برادران بزرگ نبود که بسیاری از امثال ما را به سمت اسنوبرد سواری هدایت کردند، هیچ مرجعی برای اینکه تشخیص بدهیم چه کسی‌ فوق العاده است و چه کسی تظاهرگر‌ است، نداشتیم.

     این پیشکسوتان یا همان اسنوبرد سواران قدیمی‌ کسانی‌ هستند که اسنوبرد را به این شکل امروزی در آورده اند، لذا مستحقِ احترام ما هستند.

     و اما مهم تر از آن‌، ما کسانی‌ را نداشتیم که به ما اطلاعات مفید بدهند، اینکه روی لبه ی برفی پرتگاه قدم نگذاریم، یا مشخص کردن خط مسیر قبل از حرکت کردن و چگونگی فرود آمدن‌های درست را انتقال بدهند.

شاید قبول کردن آن‌ سخت باشد ولی‌ واقعیت این است که پیش کسوتان هستند که قانون گذاری میکنند.

5-از زوایای متفاوت می توان دنیا را دید.

7.7

تونی در عکس به ما نشان می دهد که پل فقط برای عبور خودرو نیست.

وقتی همانند یک اسنوبرد سوار بزرگ میشوید به زودی می آموزید که سطحی نگر نباشید.

     اگر چه برخی افراد غیر حرفه ای کوه‌ها را به عنوان بزرگ راهی برای سر سره بازی می‌دانند، ما آنرا به عنوان یک شهر بزرگ همراه با جذابیت هائی که در هر نقطه از این زمین بی‌ حد و مرز وجود دارد و باید آنهارا کشف کنیم می‌دانیم.

     توانایی اینکه به بیرون از پنجره نگاه کنیم و محیط خارج را به عنوان فرصتی برای استفاده از خلاقیت نامتناهی مان ببینیم، خصوصیت منحصر به فردی است که فقط در بین افرادی که علاقه به تعامل با طبیعت دارند، دیده میشود. همانطور که بارها حتی در شهرهای فاقد برف برخی نقاط را به عنوان محل مناسب برای انجام کارهای آکروباتیک اسنوبرد سواری مانند پارک برفی تصور کرده اید.

     این که بتوانیم زمین را به عنوان یک زمین بازی پر از اسباب بازی ( و یا در محل کاری مملو از ابزارکار ) ببینیم، این میتواند با زندگی ما عجین شود، و اسنوبرد سواری به حتم روشی برای قدر دانی از آن است.

6-طبیعت فوق العاده است.

8.8

راه دومی متصور نیست طبیعت فوق العاده است.

     ما خوش اقبال بودیم که به عنوان اسنوبرد سوار تجربه ی اسنوبرد سواری در مکان‌های بسیار الهام بخش را داشته ایم. تجربه‌ای که خیلی‌ از افرادی که اهل اسکی و اسنوبرد نیستند هرگز کسب نخواهند کرد.

اگر کوه و ابر‌هایی‌ که بالای سرمان هستند، نبودند، اسنو برد سواری برای ما خیلی‌ سخت میشد. این قابلیت طبیعت خارق العاده است.

     ما به عنوان اسکی بازان می‌دانیم که کوه، به همان اندازه‌ای که مهلک و بی رحم است، زیبا هم هست و وظیفه داریم به جای اینکه به آن بی‌ توجّهی کنیم این دانایی و طرز فکر را میان مردم جا بیندازیم.

7-همه ی ما به اشکال مختلف خلّاق هستیم.

5.5

     در این مسیر با مزّه ی کوچکی که همه‌ی ما طی‌ می‌کنیم و به آن زندگی‌ میگویم، به آدم‌هایی‌ بر می‌خوریم که اظهار دارند که خلاقیت‌شان از یک گلسنگ هم کمتر است.

     به عنوان یک اسنو برد سوار خیلی‌ سخت است که از هرچیزی ما یک ذره از آنرا نداشته باشیم. از نظر مغزی، قسمت قشر مخ ما متفاوت است. و از نظر دید فضائی از بقیه بهتر هستیم.

     از پیدا کردن مسیر در یک پارک برفی تا پیدا کردن راهی برای گذر از موانع شهر، تا هیجان زده شدن از پیچ ها و موگول های برفی در پیست ها، همه ی این موارد همانند یک منبع الهام بخش ملکه ی ذهن ما می شود.

8-روی اشتیاق و احساسات خود تمرکز کنید .

6.6

همان طور که استیو جابز گفته: "شجاعت این را داشته باشید که قلب و بینش خود را دنبال کنید. این دو به نوعی می‌ دادند که شما دوست دارید چه کسی‌ بشوید".

     اسنوبرد زاییده ی شور و اشتیاق است به خاطر عشق به سرخوردن در سراشیبی کوه ها. مطمئناً راهی‌ هم برای به دست آوردن سود بیشتر برای تجّار یا پاسخ و راه حلی برای از بین بردن فقر جهانی‌ نیست, ولی‌ این خوبی را دارد که به افراد مشتاق این امکان را میدهد که بیرون بروند و هیجان فوق العاده ای را با دوستان خود تجربه کنند.

     و کمتر چیزی که اسنوبرد به ما یاد می دهد این است که همه‌ی زندگی‌ از ۹ِ صبح تا ۵ بعد از ظهر کار کردن، قبض‌ها را پرداخت کردن و تکرار و تکرار نیست. اسنوبرد سواری به ما یاد میدهد که گاهی‌ خود را آزاد کرده و همه ی عوامل را رها کرده و روی چیز‌هایی‌ که باعث می شوند به طور واقعی‌ زندگی کنیم، تمرکز نماییم.

منبع: سایت onboardmag.com

نکاتی که اسنوبردسواری به ما می آموزد

Read 749 times
Last modified on 16 اسفند 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه