چگونه اسکی کنیم؟

2.پوشیدن چوب اسکی

Rate this item
(0 votes)

آموزش اصول اولیه پوشیدن چوب اسکی به همراه فیلم آموزشی

     با اینکه پوشیدن چوب اسکی ها بسیار ساده است، بسیاری از مبتدیان برای پوشیدن چوب اسکی های خود با مشکل مواجه می شوند. اصول اولیه ای برای انجام این کار وجود دارد که با رعایت آن ها، انجام این کار بسیار ساده می شود.

 پوشیدن چوب اسکی ها

آماده شدن (Setting Yourself Up)

     قبل از پوشیدن چوب اسکی ها باید موارد زیر را بررسی کنید:

• چوب اسکی ها باید در عرض شیب (در زاویه 90 درجه نسبت به خط سقوط) قرار بگیرند. این کار باعث می شود که هنگام پوشیدن آن شروع به سر خوردن نکنند و زمانی که آن ها را پوشیدید، در عرض شیب قرار می گیرید و سر نخواهید خورد. باید مراقب باشید که چوب اسکی ها در جهت عرض شیب موضعی نباشند، زیرا یک اشتباه کوچک در محاسبه باعث سر خوردن چوب اسکی ها می شود.

• اطمینان حاصل کنید که هیچ تکه برفی زیر پوتین اسکی نباشد، زیرا اگر مقدار زیادی برف در کف پوتین اسکی باشد، فیکس ها به خوبی بسته نخواهند شد. برای پاک کردن برف، راحت ترین راه این است که با بخش های زیر پنجه و پاشنه به قسمت جلویی فیکس ضربه بزنید تا برف از کف پوتین جدا شود.

باید بدانید که گاهی اوقات باید کمی محکم ضربه بزنید. این امر باعث می شود که چوب اسکی نیز از وضعیت درست خود خارج شود. اگر این اتفاق افتاد، باید دوباره آن را در موقعیت درست قرار دهید. همچنین زمانی که برف را پاک کردید، اگر پای خود را دوباره روی برف قرار دهید، ممکن است برف بیشتری به کف پوتین بچسبد، پس بهتر است که پوتین ها را به صورت تک تک قبل از پوشیدن چوب اسکی تمیز کنید.

• همواره اول چوب اسکی دره را بپوشید. برای پوشیدن این چوب اسکی، کف پوتین اسکی باید با کف چوب اسکی زاویه یکسانی داشته باشد، در غیر این صورت جلوی پوتین به خوبی درون فیکس قرار نمی گیرد. قرار دادن پوتین اسکی در زاویه درست زمانی که چوب اسکی کوه را اول می پوشید، بسیار سخت خواهد شد.

• اگر باتوم به همراه دارید، از آن برای حفظ تعادل در زمانی که می خواهید کف پوتین را تمیز کنید، استفاده کنید. ایستادن بر روی یک پا، روی سطحی لغزنده با داشتن پوتین هایی غیرعادی در پا زمانی که به این کار عادت ندارید، کار راحتی نیست.

بدیهی است که ترتیب انجام این کارها باید هماهنگ و تمرین شده باشند، اما اگر این ترتیب را رعایت کنید، هنگام پوشیدن چوب اسکی مشکلی نخواهید داشت.

پوشیدن چوب اسکی

     برای قرار دادن پوتین ها درون فیکس ها، باید پوتین ها را به اندازه زاویه چوب اسکی ها خم کنید و زبانه جلوی پوتین را به محل پنجه در جلوی فیکس ها فشار دهید. سپس پاشنه پوتین را هم راستای قسمت پشتی فیکس قرار دهید و سپس پاشنه پوتین را به سمت پایین و درون محل پاشنه حرکت دهید. زمانی که پاشنه درون محل پاشنه فیکس قرار گرفت، پاشنه را به سمت پایین فشار دهید تا جایی که محل پاشنه در جای خود محکم شود و اهرم فیکس به سمت بالا بپرد. این بخش بسیار ساده است. بخشی که بیشتر افراد با آن مشکل دارند، قرار گرفتن در موقعیتی است که بتوانند چوب اسکی را بپوشند.

نمایش نحوه پوشیدن چوب اسکی

     در زیر انیمیشنی از چگونگی قرار گیری پوتین در فیکس ها آورده شده است که تمامی مراحل را به صورت واضح نشان می دهد. این انیمیشن، نحوه پوشیدن چوب اسکی را در محلی مسطح، در روی پیست بعد از قرار دادن چوب اسکی ها در وضعیت درست و تمیز کردن برف از کف پوتین نشان می دهد.

     اگر می خواهید چوب اسکی ها را بعد از یک سانحه که در آن چوب اسکی از پا خارج شده است، بپوشید، قبل از پوشیدن آن باید اطمینان حاصل کنید که اهرم عقب فیکس پایین قرار گرفته است. اگر اهرم بالا باشد، باید آن را به سمت پایین فشار دهید، در غیر این صورت نمی توانید چوب اسکی را بپوشید.

اشتباهات متداول

• قرار ندادن چوب اسکی ها در عرض شیب

• ابتدا، پوشیدن چوب اسکی کوه

• عدم تنظیم مجدد عقب فیکس ها

• پاک نکردن برف از کف پوتین ها

• قرار ندادن پوتین ها در زاویه ای یکسان با چوب اسکی

منبع سایت : mechanic of sport

نحوه صحیح پوشیدن چوب اسکی ها

فیلم آموزشی اصول اولیه پوشیدن چوب اسکی 

Media

Read 544 times
Last modified on 11 اسفند 1394

ارتباط با ما

تلفن : 26152681(21) 98+

فکس : 22298763(21) 98+

E-mail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

FFFF 411111 aparat

برترین عکس های ماه